HÍREK  2019. március 30.      469
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Gálaműsort adtak az iskolák

A Vass iskolában és a Bolyai iskolában is pénteken rendezték a hagyományos gálát.

A képre kattintva galéria nyílik. (27 kép)

A Vass iskola 12. tematikus – összességében már a 20. – gáláját a Külső-Pesti Tankerületi Központ igazgatója köszöntötte. Bak Ferenc kiemelte, hogy az intézmény minden diákja részt vesz a produkcióban, ez, mint mondta, a pedagógusok munkáját is dicséri.

Kispest polgármestere arról beszélt megnyitójában, hogy az önkormányzat, bár már nem fenntartója az iskolának, amivel tudta, támogatta az intézményt az elmúlt években, és ez így lesz idén is. Példaként az iskolatámogatási alapból a Vassra eső 1 millió forintot, valamint a konyha és az ebédlő most folyó tetőszigetelési munkáját említette Gajda Péter.

Ertelné Csák Judit igazgató varázslónőként indította útjára Vadregény című, csaknem kétórás, 17 jelenetből álló – Az erdőben - Piroska és a farkas, Hófehérke, Vadhattyúk, Oroszlánkirály, A rátóti csikótojás, Csipkerózsika, Tarzan, A rendíthetetlen ólomkatona Fehérlófia, Tom és Jerry, Hamupipőke, Mátyás király és a kolozsvári bíró, Micimackó, Frédi és Béni, a két kőkorszaki szaki, Shrek + Ali baba, Macskafogó – mesefolyamot (amelyet a nagyszámú érdeklődő szülő miatt kétszer is előadtak a gyerekek, illetve a Frédi és Béni részt a pedagógusok).

Az iskola bázisintézményi koordinátorától megtudtuk, a felkészülés során építettek a már meglévő tudásanyagra és a tanév folyamán az adott tematikában szerzett tapasztalatokra is. Ötletbörzék, viták, megbeszélések során vált véglegessé az előadás forgatókönyve, színpadi jelenetei. Ostrowskiné Papp Éva elmondta, a gála kiemelt terepe a tehetséggondozásnak és a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatásának is, szélesebb teret adva a gyerekek kibontakozásának, önkifejezésének. A komplexitásnak köszönhetően a pedagógusok jobb rálátást kapnak tanítványok képességeire, erősségeire, gyengeségeire, ezzel lehetővé válik a célzott tehetséggondozás és fejlesztés. A motiváltságnak köszönhetően sikeresen javíthatnak a diákok eredményein és megkönnyíthetik a tanulást is. Természetes velejárója a projektnek a drámajáték, de nélkülözhetetlen a kreatív kézművesség is.

A képre kattintva galéria nyílik. (25 kép)

A Bolyai iskolában a 22. gálaműsort tartották: többféle zenés, táncos, énekes produkcióban mutatták meg ügyességüket, tehetségüket a diákok.

A szülők a gálabelépő árával támogatják iskolánkat, egész évben a gyerekekre fordítjuk ezt az összeget. Szegényebbek lennénk nélküle. A rendezvényünk emellett sok-sok hasznot hoz. A szülők értékes ajándékokat ajánlanak fel a tombolára: hagyományosan a Bókay Gyermekklinikát támogatjuk a befolyt összeggel. Amire a beteg gyerekeknek szükségük van, azt vesszük meg, és adjuk át a gyerekosztály orvosainak. Az osztályok hetek óta készülnek igényes osztályprodukcióikkal: ötletek cserélnek gazdát, szabadon választhatnak témát, táncot, zenét, és gazdag élményt nyújtanak mindannyiunknak. A műsorszámokat betanítják a pedagógusok, vagy egykori diákjaink, vagy az osztálytárs: igazi összefogás öröme ez a nap. 19 volt diákunk vállalt önkéntességet a rendezvény alatt, ők is segítik és erősítik a csapatmunkát. A színpadot hajnalban a férfi tanárok állítják fel, ők is szedik szét. Ezért a gáláért sok szorgalmas kéz ér össze. 480 diák jár ide, mégis megvalósul ezen a rendezvényen a családias légkör. Minden a gyerekekért, a tehetségért szól, a fináléban a színpadon énekel 300 gyerek a pedagógusokkal – mondta el lapunknak Röhrig Éva igazgató.

 

Címlap
Önkormányzat
A kerület működése
Ügyintézés
Kispest
Kapcsolat
Választások-szavazások
Intézményi étkezésbefizetés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Archívum
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Archívum
A kispest.hu weboldal többféle sütit (cookie-t) használ azért, hogy biztosítsuk a weboldal teljes funkcionalitását, informatívvá és felhasználóbaráttá tegyük az oldalt. Ha tovább böngészi az oldalt, beleegyezik a sütik használatba. További információért olvassa el adatvédelmi tájékoztatónkat.