Hungária Basset Hound Klub


1196. Bp. Nádasdy u. 110.
Juhász Katalin elnök
tel/fax: 282-6367
e-mail: juhaszkati@basset.hu   

www.bassetclub.hu    

A Hungária Basset Hound Klub (HBHK) 1998-ban alakult Kispesten, a fajta lelkes híveiből, a fajtával kapcsolatos kutatások, képzések, ismeretterjesztés, valamint állatvédelem céljából. 2000-ben az FVM, a 64/1998.XII.31. miniszteri rendelete alapján, klubunkat Elismert Tenyésztő Szervezetnek nevezte ki. Ez feljogosít minket, a basset hound kutyafajta fenntartására, törzskönyvezésére, teljesítményének meghatározására, tenyésztési adatainak gyűjtésére. Célközönségünk nem csak a kutyatulajdonosokból tevődik össze, ezért fontosnak tartjuk, hogy a szakmai jellegű működés mellett olyan programoknak is teret adjunk, melyek a szabadidő hasznos eltöltését, a családi körben történő szórakozást, és egyúttal az egészséges életmódot is biztosítsák, a felelősségteljes kutyatartás jegyében. Klubunk nyitott minden érdeklődő felé. Zárt helyiségben rendezendő programjainkat minden évben olyan épületben rendezzük, amely akadálymentesített, így biztosítva mozgáskorlátozott vendégeinknek is a hozzáférést. Kutyáinkkal beteg gyermekek terápiás kezelését is végezzük, hiszen a fajta jámborsága alkalmassá teszi erre a célra, valamint rendszeresen látogatunk idős és fogyatékos személyeket. Végül, de nem utolsó sorban klubunk állatvédelmi tevékenysége körében „kutyamentő” programot is működtet, elsősorban a kerületben. A talált, megunt, kóbor, gazdátlan, vagy rossz körülmények között élő kutyákat, - legtöbbször ivartalanítás után - leinformálható befogadó, vagy végleges gazdákhoz helyezi el.

 

Címlap
Önkormányzat
A kerület működése
Ügyintézés
Kispest
Kapcsolat
Választások-szavazások
Intézményi étkezésbefizetés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Archívum
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Archívum
A kispest.hu weboldal többféle sütit (cookie-t) használ azért, hogy biztosítsuk a weboldal teljes funkcionalitását, informatívvá és felhasználóbaráttá tegyük az oldalt. Ha tovább böngészi az oldalt, beleegyezik a sütik használatba. További információért olvassa el adatvédelmi tájékoztatónkat.