VELÜNK TÖRTÉNT...  2019. április 17.      750
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Nem sikerült a szegedi meccs

Utolsó előtti fordulóján szerepelt női NB II-es röplabdacsapatunk a Szegedi RSE vendégeként szombaton.

A képre kattintva galéria nyílik. (6 kép)

A múlt héten lejátszott forduló után fűtötte a szegedi csapatot a visszavágás reménye, hiszen hazai pályán 3-0 arányban győzedelmeskedtünk. Nem tudtunk teljes kerettel érkezni, betegség és munkahelyi elfoglaltságok miatt voltak hiányzóink.

Külön említést érdemel, hogy a mérkőzés játékvezetője viszont nem más volt, mint Hóbor Béla, akiről tudni kell, hogy egyetlen játékvezetőként négy olimpián bíráskodott, három esetben is döntőn, sőt a 2012-es férfi finálé első számú játékvezetője volt. Igazi megtiszteltetés, amikor ilyen példakép közreműködik egy alacsonyabb osztályú röplabdamérkőzésen.

A mérkőzés elejét a hazai csapat kezdte jobban, nagyon jó százalékban támadtak, míg nálunk akadozott a fogadás és a támadás. Így az első szettet magabiztosan nyerte a házigazda. 1-0

A második szettben feljavult a játékunk, megállítottuk a fiatal szegedi csapatot. Határozottabb támadójátékkal és gyorsabb mezőnymunkával, szorgosan gyűjtögettük a pontokat és megnyertük a második szettet. 1-1

A harmadik szettben mind a két csapat remekül játszott, pár apróbb hiba csúszott mindkét oldalon, de összességében egy jó játékszakaszt láthattak a kilátogató nézők. A szett vége izgalmasan alakult, a házigazdák két kivédekezett labdával és egy jó szervával megnyerték a szettet. 2-1

A negyedik szettben bennünk maradt az előző szett csalódottsága, így meglépett a szegedi csapat. Próbáltuk ledolgozni a hátrányunkat, ki is tudtunk egyenlíteni, de a vezetést nem tudtuk átvenni. A végére elfáradtunk, így nem tudtuk megfordítani a szett állást. 3-1

NB II Keleti csoport

Szeged, József Attila Általános Iskola, 50 néző

vezette: Hóbor B., Kása E.,

Szegedi RSE - Kispest SE 3-1 (25:14, 19:25, 25:21, 25:22)

Szegedi RSE: Kovács-Fiskus, Fürdök L., Kertai, Hűse, Nagy, Németh.

Csere: Sipka (libero), Andó (libero), Dr. Fürdök N., Ádám, Köteles
Vezetőedző: Bondor Tamás, másodedző: Csányi Roland

Kispest SE: Bosnyák K., Fehér Zs., Szabó K., Szabó Zs., Papp L., Sipos R.

Csere: Sipos V., (liberó), Petréd I., Szokolai Zs., Vezetőedző: Takács Gergely

Az utolsó fordulóban, hazai pályán fogadjuk a MVSC-MVSI csapatát, 2019. április 27-én 13:00-tól a Szent Benedek Gimnázium (VIII. ker, Budapest, Práter u. 11.)

Mindenkit sok szeretettel várunk, a szurkolásával, bíztatásával köszöntse az NB II-es bronzérmes csapatot.