VELÜNK TÖRTÉNT...  2020. március 02.      604
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Az öveket kapcsolják be, kezdődik az utazás!

Húsz év után egy újragondolt gálával készültünk idén. A Nemzetek gáláján minden osztály választhatott egy-egy országot, és annak kultúráját, szokását, gasztronómiáját mutathatta be iskolánk színpadán.

A képre kattintva galéria nyílik. (5 kép)

Telt ház előtt - kétszer léptek fel az osztályok február 28-án. A 16 órás gálát Bak Ferenc, a Külső-Pesti Tankerület igazgatója nyitotta meg. A nyolcadikosok keringővel lepték meg a családokat. Majd a hetedikesek repülőbe szálltak, és elvezették a közönséget Franciaországba. A török tánc felelevenítette iskolánk török testvériskolai éveit, jót nosztalgiáztunk. Tangoharmonikaszóra tiroli lányok énekeltek, valcert táncoltak. Bemutatkozott Nigéria, Mexikó, és 2 osztály szirtakit táncolt. Megismertük az erdélyi zakuszkát, kimonóban japán hölgyek lejtettek, spanyol ritmusok szórakoztatták a hallgatóságot. Jártunk Pisában, Velencében, szurkoltunk a gondolás szerelmespárnak, megnézhettük az amerikai vonaltáncot, és fergeteges, színpaddöngetős tánccal búcsúzott a másik nyolcadik osztály. A dirndli ruhás, a bőr rövidnadrágos és a sörös korsós tanári tánc is vastapsot kapott. A színes forgatagban észre sem vettük az idő múlását, remek szórakozás volt. Sajnáltuk, hogy földre kellett érnünk, hogy ki kellett kapcsolni az öveket, hogy a kapitány és a 2 stewardess már a landolásra készített fel bennünket. Már tervezzük a jövő évi beszállókártyákat…

Röhrig Éva
intézményvezető, Bolyai iskola 


Címlap
Önkormányzat
A kerület működése
Ügyintézés
Kispest
Kapcsolat
Választások-szavazások
Intézményi étkezésbefizetés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Archívum
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Archívum
A kispest.hu weboldal többféle sütit (cookie-t) használ azért, hogy biztosítsuk a weboldal teljes funkcionalitását, informatívvá és felhasználóbaráttá tegyük az oldalt. Ha tovább böngészi az oldalt, beleegyezik a sütik használatba. További információért olvassa el adatvédelmi tájékoztatónkat.