KISPEST DÍSZPOLGÁRAI   2018. június 08.

2018 - Fóris Kálmán

 

foris kalmanFóris Kálmán az 1970-es években költözött Kispestre feleségével abba a felső-kispesti családi házba, amelyben ma is él. 1982-től a Kispest-Központi Református Egyházközség presbitere, később gondnoka volt. Elévülhetetlen érdemeket szerzett az egyházközség közösségi házának megépítésében. A kerület egyik legrégebbi civil szervezetének, a Kispesti Társaskör Egyesületnek egyik alapítója. Ezen szervezet keretén belül sokat tett Kispestért, a városrész közösségi életének mindig aktív szereplője volt, és 94 éves kora ellenére részese annak mind a mai napig is. Saját készítésű bora még ma is elmaradhatatlan kísérője a civil szervezet rendezvényeinek.

Fóris Kálmán mindössze 20 éves volt, amikor a szovjetek málenkij robotra hurcolták kárpátaljai szülőfalujából, Tiszabökényből. A kommunista munkatáborban a hit tartotta életben, így hazatérhetett szeretteihez. Részvételével és az áldozatok emléke mellett neki is ajánlva állíttatta a Kispesti Társaskör Egyesület a Málenkij robotra hurcoltak emlékművét a kispesti Templom téren.

 

Címlap
Önkormányzat
A kerület működése
Ügyintézés
Kispest
Kapcsolat
Választások-szavazások
Intézményi étkezésbefizetés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Archívum
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Archívum
A kispest.hu weboldal többféle sütit (cookie-t) használ azért, hogy biztosítsuk a weboldal teljes funkcionalitását, informatívvá és felhasználóbaráttá tegyük az oldalt. Ha tovább böngészi az oldalt, beleegyezik a sütik használatba. További információért olvassa el adatvédelmi tájékoztatónkat.