Új helyszínen, de változatlanul jó hangulatban zajlott le május 17-én vasárnap a III. Kispest Kupa sakkverseny.
A Barcza Gedeon SC által rendezett eseményen a résztvevők majdnem teljesen megtöltötték a Kispesti Kaszinó versenytermét. Két kategóriában összesen 44 amatőr és profi játékos küzdött a minél jobb helyezésekért és díjakért, illetve ápolta a sakkbaráti kapcsolatokat. A két kategóriagyőztes kupával, éremmel, a hölgyek és az ifjúsági játékosok külön is éremmel, minden gyermek ajándékkal, valamint az összes résztvevő sakkújsággal gazdagodott. A játszmák izgalmasak, változatosak, sportszerűek, sok esetben magas színvonalúak voltak, a szabályok betartásáról pedig ifj. Grimm György országos versenybíró gondoskodott.
A végeredmény 9 forduló után (mérkőzésenként 10-10 perces játékidővel) az alábbi módon alakult:
A csoport (nyílt kategória – 33 résztvevő):
1. Juhász Balázs (BEAC) 7,5 pont
2. Mészáros Ferenc (Ezüst Huszár Sakkegyesület) 7 pont
3. Schatzer András (Barcza GSC) 6,5 pont
Legjobb ifjúsági játékos: Sándor Gergely (Dunaharaszti MTK) 6,5 pont
Legjobb női játékos: Bende Enikő Tünde (Apci Sakk Egyesület) 5,5 pont
B csoport (14 év alatti gyermek kategória – 11 résztvevő):
1. Minga-Nagy Benjamin (Sárkány DSE) 9 pont
2. Birinyi Máté (Barcza GSC) 7 pont
3. Muráncsik Róbert (Barcza GSC) 6 pont
A teljes végeredménysor az alábbi linkeken olvasható: A csoport, B csoport.
Grimm György
főszervező
elnök/Barcza GSC

A fenti fotón az érmesek, balról jobbra: Mészáros Ferenc, Juhász Balász, Schatzer András, valamint a főszervező id. Grimm György.


























