Az Aranycsapat kapitánya, Kispest díszpolgára és a Nemzet Sportolója halálának 18-dik évfordulója alkalmából tartottak koszorúzást a Szegfű utcai iskolánál lévő emléktáblánál ma délelőtt. A világhírű labdarúgó egykori iskolájánál rendezett megemlékezésen az önkormányzati épületében jelenleg működő Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola és Gimnázium diákjai adtak műsort.
Nem elég csak tehetségesnek lenni, sok-sok munka és gyakorlás kell ahhoz, hogy valaki olyan eredményes és sikeres lehessen, mint Puskás Ferenc és Bozsik József volt. Nem véletlen, hogy abban az időben az Aranycsapat több tagját is Kispestről választották ki. De hiába a világhír, minden tehetség emléke csak akkor él tovább a köztudatban, ha ápolják, életben tartják. Ezért emlékezünk évente több alkalommal is, születésnapján és halála évfordulóján a kerület híres szülöttjére, Puskás Ferencre – mondta köszöntőjében Vinczek György alpolgármester. A műsorban közreműködő gyerekeknek, pedig azt javasolta, hogy mielőtt világhírre vágynak, nemzetközi terveket szőnek és külföldi csapatokhoz szerződnek, mindenképpen próbálják ki, milyen is a Budapest Honvéd FC csapatában futballozni. Érezzék meg azt a közösségi szellemet, amely a kispesti szurkolókat tántoríthatatlanul a csapathoz, annak tagjaihoz köti még akkor is, amikor a csapat sajnos nem az élmezőnyben játszik, mert Csak a Kispest! – zárta gondolatait az alpolgármester.
A Budapest Honvéd FC-t képviselő Kaszás Kálmán bár sohasem volt a Honvéd labdarúgója, szerette és szereti a csapatot. Éppen ezért különösen szomorú volt az a reggel 2006-ban, amikor az ország Puskás Ferenc halálhírére ébredt. Egy világ gyászolta, mert 100 évenként születik egy ilyen áldott nagy tehetség. És a magyaroknak abban az időben kettő is jutott, hiszen Bozsik József legalább olyan nagy labdarúgó volt – emlékezett.
Bihari Péter, a Puskás iskola intézményvezetője a tradíció, az örökség és a jövőkép egységét fejtegette a Puskás-Kispest-Hungary szurkolói szólamhármasban. Nehéz, de igazán megtisztelő örökséget hagyott ránk Puskás Ferenc, amelyet igyekszünk megőrizni és továbbvinni, a fiataloknak átadni. Számtalan kiadvány készült, készül róla itthon és külföldön, utca, intézmény is viseli a nevét, őrzi az emlékét – hangsúlyozta.
A megemlékezés végén az önkormányzat képviseletében Gajda Péter polgármester, Vinczek György alpolgármester koszorúztak. Koszorút helyeztek el a Szegfű utcai intézmény diákjai és nevelői, Dódity Gabriella és Fekete Márk önkormányzati képviselők, a Budapest Honvéd FC-t képviselő Kaszás Kálmán, a Puskás iskola képviseletében Bihari Péter intézményvezető, Mravik Gusztáv, a Puskás Nemzetközi Futball Alapítványtól, valamint Koncsik Tibor, a Honvéd Baráti Kör elnöke.