Felavatták Budapest első köztéri Puskás-szobrát
Kispesten emelték az első köztéri szobrot Puskás Ferenc emlékére a fővárosban. A kerület díszpolgárának bronz mellszobra a KÖKI előtti közparkban fogadja az arra járókat. A legendás futballista emlékét a Bozsik Stadion falán lévő tábla, utca- és iskolanév és mától már közterületi szobor is őrzi Kispesten.
Budapest első közterületi Puskás Ferenc-szobra itt, Kispesten áll – jelentette ki köszöntőjében a kerület polgármestere, hozzátéve, hogy nincs szó versengésről Óbudával – ahol csütörtökön ugyancsak Puskás-szobrot avatnak –, hiszen hol máshol lehetne az első szobor, mint ott, ahol a legendás focista született, nevelkedett, ahol iskolába járt, ahol a közönség neki drukkolt, ahol büszkék a nevére, s ahol díszpolgár lett. Gajda Péter elmondta, 2006-ban, azon a szomorú novemberi napon, amikor a Nemzet Sportolja meghalt, megfogadta az önkormányzat, hogy mindig méltó módon emlékezik meg Puskás Ferencről. Ezután emléktáblát avattak a Bozsik Stadion falán, utcát neveztek el róla a főváros jóváhagyásával, iskola vette fel a nevét. Kispest polgármestere hangsúlyozta, örül, hogy a szoborral új emlékhelyet is avatnak Puskás Ferencnek. Egyben ígérte, az önkormányzat a jövőben is mindent megtesz azért, hogy a kiváló sportember emléke minden hazafi emlékében továbbéljen.
Kispest országgyűlési képviselője arról beszélt köszöntőjében, hogy Puskás mekkora értéknek tekintet a szabadságot. Dr. Tarnai Richárd azt mondta, fejet hajtunk előtte, aki nagyon szerette a labdát, a szabadságot és feleségét. Örülünk, hogy ilyen módon is hazatért Kispestre Puskás Öcsi – hangsúlyozta.
Puskás Ferenc bronz mellszobrát – Kristóf Lajos alkotását – a polgármesterrel és az országgyűlési képviselővel együtt a legendás focista húga, Éva és felesége, Bözsi néni leplezte le, aki könnyeivel küszködve mondott köszönetet mindazoknak, akik gondoltak férjére és eljöttek az eseményre.
Az egykori barátok és tisztelők mellett megjelentek a szoboravatón az önkormányzat képviselő-testületének tagjai, a kerületi intézmények és a polgármesteri hivatal vezetői, helyi képzőművészek és a Magyar Futball Akadémia hallgatói is. Részt vett az eseményen Farkas Bertalan, az első magyar űrhajós is. A szobor előtt a Puskás Ferenc Általános Iskola diákjai adtak rövid műsort. A KÖKI Terminálban tartott fogadáson Vinczek György alpolgármester mondott pohárköszöntőt.