Az 50-es villamos helyett április 22-től, június 11-ig pótlóbusszal lehet utazni, mert folytatódik a vonal felújítása.
A villamosok helyett két pótlóbuszjárat közlekedik: minden nap jár az 50-es villamospótló busz a Határ út M és Pestszentlőrinc, Béke tér között, munkanapokon pedig az 50A villamospótlóbusszal is lehet utazni a Határ út M és Szarvas csárda tér között.
A Szarvas csárda tér környékéről a 182-es, a 182A, a 184-es, a 193E, a 282E és a 284E, a Béke térről a 193E, a Margó Tivadar utca térségéből a 136-os, a kispesti szakaszon a 93-as autóbuszokkal is elérhető az M3-as metró.
Az 50-es villamos vonalán zajló munkák során az áramellátás megerősítése fejeződik be, ami azért szükséges, hogy minél több korszerű CAF szerelvény közlekedhessen Kispesten és Pestszentlőrincen. Az elmúlt időszakban már több helyen átépültek a megállók, modernizálták a vonal infrastruktúráját, idén pedig folytatódnak a tervezett munkák.
BKK