Megkezdődött a tanév
Az Eötvös iskolában ma tartott központi ünnepséggel Kispesten is megkezdődött az új tanév.
Taps köszöntötte az Eötvös József Általános Iskola tornatermébe belépő 53 első osztályos kisdiákot, majd Végh Judit igazgató köszöntötte a 33. tanév mind a 410 tanulóját. Az iskola szokásához híven mindkét első osztálynak egy-egy plüssállatot adott; a legszorgalmasabb diákok vihetik majd haza ezeket a tanév folyamán. A program a diákok műsorával folytatódott.
Az önkormányzat nevében a polgármester köszöntötte az Eötvös és valamennyi kispesti iskola tanulóját, pedagógusát, iskolai dolgozóját. Gajda Péter úgy fogalmazott, hogy a köznevelési törvény elfogadása után más lesz az idei tanév, mint a korábbiak: az épületek fenntartása marad önkormányzati kézben, a többi feladatot elvonta az állam. Pozitívumként említette a mindennapi testnevelés bevezetését, amelynek, mint hangsúlyozta, a futsal és a ritmikus gimnasztika oktatása miatt különös jelentősége van az Eötvös iskolában. Végezetül megköszönve a kispest pedagógusok elmúlt évi munkáját és a szülőknek a sok áldozatot, megnyitotta a tanévet.
A polgármester Schönhauer Andreával, az Europark igazgatójával közösen adta át két első osztályos kisdiáknak az önkormányzat és a bevásárlóközpont közös iskolakezdési ajándékát. Mind az 552 kispesti elsős megkapta ezt az ajándékot: a sporttáskát és benne ezer forint értékű ajándékutalványt, uzsonnatartó dobozt, órarendet.
Kispest tíz önkormányzati és két egyházi fenntartású általános iskolájában több mint 4 ezer diák – köztük 552 elsős – kezdte meg a tanévet a mai napon. A polgármestertől megtudtuk, az iskolák államosítása körüli bizonytalanság nem befolyásolta a nyugodt évkezdést. Zökkenőmentesen zajlik a Reménység Két Tanítási Nyelvű Katolikus Általános Iskola átadás-átvétele, illetve a közoktatási megállapodás előkészítése és az iskolaépület használatba adása.
Gajda Péter hozzátette, hogy a szigorú gazdálkodása idén nem tette lehetővé, hogy valamennyi intézményben tisztasági festést végezzenek, és az iskolák többségében nagyobb karbantartások sem történtek, ugyanakkor parkettáztak az Ady iskolában, és egy korábbi csőtörés miatt részlegesen kicserélték a vízhálózatot az Eötvös iskolában.
A tanévkezdés anyagi nehézségeit enyhíti az önkormányzat azoknál a családoknál, amelyekben 3 vagy annál több gyerek él, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő tanulót, vagy tartósan beteg iskoláskorút nevelnek. Várhatóan több mint 1400 általános és csaknem 100 középiskolás részesül majd ebben a támogatási formában, és mintegy hatszáz gyerek kap majd térítés nélküli étkezést ebben az esztendőben is az általános iskolákban.
























