„Felejtőfát” avattak a Wekerlei Kultúrház kertjében
A Fogászati Világnap alkalmából Magyarországon elsőként avattak „Felejtőfát” a Wekerlei Kultúrház kertjében csütörtök délután. A nyugat-európai országokban hagyományossá vált „Cumifa” mintájára a feleslegessé vált cumikat lehet ráakasztani a fára.
A családias hangulatú ünnepségen az ötletet támogató Gajda Péter polgármester mellett részt vett Tarnai Richárd országgyűlési képviselő és Ékes Gábor alpolgármester is; mindketten nagycsaládos szülők, így jól tudják, a kisgyerekeknek milyen nehezen megy a cumi elhagyása.
Gajda Péter elmondta, bízik abban, hogy az egyedi kezdeményezéssel sok kispesti szülőnek segíthetnek gyermekük cumizós időszakának konfliktusmentes lezárásában. Advent közeledtével Tarnai Richárd abban bízott, hogy a felnőttek példát vesznek a gyerekektől, és hasonló elszántsággal szabadulnak meg rossz szokásaiktól és békében készülődnek az ünnepekre.
A magyarországi ötletgazda, Mányi Móni, a Helen Doron gyermek nyelviskolából elmondta, hogy a színes szalagokkal, üzenetekkel teli „cumifák” nem ritkák az észak-európai országok nagyobb városaiban. Ezért is gondolták úgy, hogy az első magyar fát a fővárosban, Kispesten állítanák fel, ahol a Helen Doron Nyelviskola is működik. Matos Orsolya fogorvos azért üdvözölte a kezdeményezést, mert 2-3 éves korban a gyerekeknek már búcsút kell mondaniuk a cuminak, ám jó, ha ez közös megegyezéssel történik.
Szabó Mária, a Wekerlei Kultúrház igazgatója elmondta, nyitvatartási időben bármikor jöhetnek a kisgyerekek és szüleik, és a felakasztott cumik helyett a fogaknak sokkal egészségesebb fogkefét és fogkrémet kapnak majd ajándékba.

























