HÍREK  2013. október 31.      995
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Kerékpáros park épül kisgyerekeknek

November közepére elkészül a 2-8 évesek kerékpáros parkja a Hunyadi utca-József Attila utca sarkán, az egykori sportpálya helyén, a játszótér mellett. Kránitz Krisztián, a terület önkormányzati képviselője és a park ötletének támogatója a helyszínen mutatta be az elképzelést Gajda Péter polgármesternek és Vinczek György alpolgármesternek a munkák indulásakor.

Kerékpáros park épül kisgyerekeknek
A képre kattintva galéria nyílik. (6 kép)

A polgármester a kispest.hu-nak elmondta, ideje volt megújítani az egykori sportpálya mára elhanyagolttá vált területét, a rendezést a környék lakói is kérték; a terület most megszépül, kerékpáros park épül. Gajda Péter különösen fontosnak tartja, hogy a parkban a kisgyerekek már korán, biztonságos körülmények között sajátíthatják el a kerékpáros közlekedés szabályait. Megtudtuk, a kerékpáros park kialakítására mintegy 6 millió forintot fordít az önkormányzat.

Kránitz Krisztián képviselő elmondta, nagyon örül, hogy megvalósul az évekkel ezelőtt felmerült ötlet. November közepétől már birtokba vehetik a gyerekek a parkot. A tervek szerint a bekerített pályát zárható kapukkal látják el, új aszfaltburkolatot kap, amelyre közlekedési jelzéseket festenek.