HÍREK  2014. február 05.      895
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Szakszervezeti fórum: fókuszban a költségvetés

A költségvetésről egyeztetett a polgármester a kerületben működő reprezentatív szakszervezetekkel kedd délután a városházi fórumon. A szakszervezetek képviselői mellett Vinczek György és Ékes Gábor alpolgármesterek, valamint Nagy Péter humánszolgáltatási és Lászlóné Mester Zsuzsa gazdasági igazgató vett részt a fórumon. A 2014-es büdzséről hétfői ülésén dönt majd a képviselő-testület. (forrás: www.gajdapeter.hu) 

Szakszervezeti fórum: fókuszban a költségvetés
A képre kattintva galéria nyílik. (10 kép)

Egyensúlyi költségvetés lesz, célja, megőrizni a szolgáltatások színvonalát – mondta el bevezetőjében Kispest polgármestere – Ha a testület hétfőn elfogadja, mintegy 10 milliárd forint főösszeggel – 8 milliárd működési, 2 milliárd fejlesztési – gazdálkodhat a kerület 2014-ben. Gajda Péter beszélt az intézményi – óvodai, bölcsődei, iskolai, szociális, egészségügyi – fejlesztésekről. A felújításokra és fejlesztésekre szánt 183 millió forintos alapból mintegy 30 millió forint használható fel idén, a többi a már megkezdett és befejezés előtt álló beruházások költségét fedezik. A tervek szerint ebből készülhet majd el a Kós, a Pannónia és a Puskás iskola udvara tudhatták meg a Pedagógusok Szakszervezete, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, a Magyar Zene- és Táncművészek Szakszervezete, valamint a Szociális Területen Dolgozók Szakszervezete képviselői.

Nagy Péter irodavezető arról beszélt, hogy a kerületi közalkalmazottak étkezési támogatását a korábbi 5000 forintról 8000 forintra tervezik emelni a költségvetésben. Egyszeri 8000 forintos bankkártya-kiegészítést azok a közalkalmazottak kapnak, akik nem postai úton kapják meg bérüket. Március 1-jétől 2014. január elsejéig visszamenőleg megkapják a bölcsődei dolgozók is törvényesen járó illetménykiegészítésüket. Elkészült az önkormányzati intézményekben dolgozók védőeszköz és védőruha egységes szabályzata is, amelynek fedezetét szintén a költségvetés tartalmazza majd.