Idős pedagógusok vehették át díszokleveleiket
Pedagógusnap alkalmából nyolc 60, illetve 65 éve végzett idős kispesti pedagógus vehette át gyémánt- és vasdiplomáját. Gajda Péter polgármester, Dr. Kiss Anna jegyző és Vinczek György alpolgármester köszöntötték őket a szerdai ünnepségen a Halásztanya étteremben.
A gyerekekért végzett több évtizedes felelősségteljes munkát köszönte meg ünnepi beszédében Kispest polgármestere. Arról beszélt, hogy mindenkinek az életében vannak olyan pedagógusok, akik életre szóló nyomat hagytak személyiségükkel, akiket soha nem felejt el az ember. Gajda Péter azt mondta, bízik abban, hogy bár a pedagóguspálya a közvélekedésben mostanában leértékelődik, mégis lesznek, akik ezt választják hivatásul, hiszen nincs fontosabb és életre szólóbb feladat, mint segíteni, hogy egy ránk bízott gyermekből EMBER legyen.
Hatan 60 éve végeztek, ezért gyémántdiplomát kaptak. Bodnár Anna korábban a Táncsics utcai – a jelenlegi Kispesti Százszorszép – óvodából ment nyugdíjba, majd ezt követően még hosszú éveken át dolgozott nyugdíjasként a Dobó Katica utcai – ma Kispesti Tarkabarka –óvodában. Varga Albertné, aki óvónői diplomáját Székesfehérvárott szerezte, a kőbányai Szellőrózsa utcai napközis óvodából ment nyugdíjba, Kispesten lakik. Zilai Jánosné a XIII. kerületi Huba utcai Óvónőképzőben szerezte diplomáját, és a Kispesti Gyöngykagyló Óvodából ment nyugdíjba. Dr. Salyámosy Miklósné a Pázmány Péter Tudományegyetemen, majd az ELTE Bölcsészettudományi Karának magyar-német szakán szerezte diplomáit. Kispesten lakik, a XX. kerületi Német Nemzetiségi Gimnáziumból ment nyugdíjba. Bernácz István a Szegedi Tanárképző Főiskola biológia- testnevelés szakán szerezte diplomáját, a Kispesti Eötvös József Általános Iskolából ment nyugdíjba. Ridly István a Marx Károly Közgazdasági Egyetem Tanárképző Karán – könyvvitel, statisztika és tervezés szakokon – diplomázott. A Békés Glasz Élelmiszer-kereskedelmi Szakközépiskolából ment nyugdíjba.
Ketten 65 évvel ezelőtt végeztek, így vasdiplomát vehettek át. László Józsefné a Miskolci Tanítóképzőben szerezte diplomáját, a Kispesti Pannónia Általános Iskolából ment nyugdíjba. Petényi Józsefné a Budapesti Állami Népiskolai Tanítóképzőben diplomázott. A Kispesti Pannónia Általános Iskolából ment nyugdíjba.
A Kispesti Vass Lajos Általános Iskola diákjai ajándékműsorral kedveskedtek az idős pedagógusoknak az ünnepélyes diplomaátadón.
























