Évindító véradás: 50 liter vér
A 106 eredményes véradó jóvoltából összesen mintegy 50 liter vért gyűjtöttek be az Országos Vérellátó Szolgálat munkatársai szombaton Kispesten. Az évkezdő véradást a kerületi MSZP-irodában tartotta a Kispesti Véradók Egyesülete.

A 116 jelentkezőből az orvosi vizsgálatot követően 106-an adhattak vért. Többen is jöttek volna a véradásra, ha egyes, a kerületben is olvasható sajtóorgánumok hibás, vasárnapi dátummal nem tájékoztatják félre a lakosságot – mondta el a kispest.hu-nak az egyesület vezetője. Somgyogyi Lászlóné mindezek és az influenzajárvány ellenére is jónak tartja a szombati véradás eredményét.
Megtudtuk, hogy a véradásokat szervező civil szervezet legközelebb június 4-én várja a kispestieket. Az önkéntes véradást a tervek szerint a Városházán tartják.
























