VELÜNK TÖRTÉNT...  2019. március 19.      691
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Egy vereség, amelyet nem érdemeltünk meg!

Vasárnap hazai pályán fogadta a Kispest SE NB II-es női csapata a listavezető DSZC-Eötvös gárdáját. Együttesünk számára az összes hátralévő mérkőzés kiemelt fontossággal bír, azért, hogy a csoportban meg tudjuk szerezni a 2. helyet. Ennek megfelelően készültünk is a visszavágóra, mert ez előző találkozón nem tudtunk teljes kerettel kiállni, ellenfelünk viszont nem nagyon volt partner a találkozó elrakásához későbbi időpontra.

A képre kattintva galéria nyílik. (4 kép)

A találkozót a vendégek kezdték jobban, folyamatosan be tudták fejezni saját támadásaikat, míg a kispesti lányok sokszor nem tudták pontra váltani ütéseiket. Ahogy bemelegedtek a csapatok, egyre látványosabb labdameneteket láthatott a szépszámú közönség. A szett végén is belehibáztunk, így az első szettet a debreceniek nyerték. 0-1

A második szettben, még mindig pontatlanok volt a fővárosi támadások, nem akart átbillenni a játék képe, míg a debreceniek könnyedén szerezték pontjaikat, addig nekünk meg kellett küzdeni a pontokért. A szett vége itt is izgalmasan alakult, de ezt a játékszakaszt is a hajdúságiak nyerték. 0-2

Minden dicséret megilleti a piros-fekete lányokat, mert alázattal küzdöttek minden labdáért, aminek meg is lett az eredménye, mert átvettük a vezetést és a mérkőzés irányítását is. Folyamatosan pontra váltottuk az akcióinkat, remek mezőnymunkával hibázásra késztettük a vendég csapatatot. 1-2

A 4. játékrészben is kitartott a csapat új lendülete, egy vendégszurkoló közjátéka sem zavarta meg csapatunkat, és szépen termeltük a pontokat. 2-2

A döntő játszmát is jól kezdtük, pár pontos vezetést is sikerült kiharcolnunk, ám amikor már sokadszorra sem fújtak rossz érintést a debreceni feladónál, egyszerűen nem tudtunk tovább lépni. A térfélcserénél még a hazai csapat vezetett, de a közel kétórás találkozó végére átvette a vezetést a debreceni gárda és megnyerték a mérkőzést 2-3

NB II – keleti csoport
Szent Benedek Gimnázium, Budapest, 50 néző

Kispest SE – DSZC-Eötvös 2-3 (17-25, 20-25, 25-18, 25-18, 11-15)

Kispest SE: Lakatos D., Bosnyák K., Vígh I., Sipos R., Szabó K., Fehér Zs., csere: Sipos V., Szokolai Zs., (liberók), Szabó Zs., Papp L., Petréd I. vezetőedző: Takács Gergely

Ahogy mondtam a lányoknak a mérkőzés után, az én szememben Ők a győztesek! Egyszerűen nem tudok napirendre térni az ilyen a játékvezetői felfogás fölött, egyik meccsen minden érintést lefújnak a másikon meg semmit. Nem szoktam az ellenfél játékával foglalkozni, de az nem fér bele az NB II-ben sem, hogy a feladójuk szettenként 5-6 rossz kosárérintését tovább engedik. Egyet fújt be a játékvezető úr, azt is nálunk. Ettől függetlenül, meg kellett volna nyernünk a mérkőzést, de nem bírtuk el ezt a kettős mércét. Gratulálok ellenfelünknek a mérkőzéshez és a csoport megnyeréséhez, de úgy gondolom egy másik játékvezetővel más lett volna az eredmény és egy osztályozón vagy magasabb osztályban pedig sokkal szigorúbban ítélik meg ezeket a helyzeteket.