HÍREK  2018. szeptember 26.      366
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Támogatás az egyházi ingatlanok felújítására

Idén összesen 6 millió forint önkormányzati támogatásra pályázhattak a kerületben működő egyházak épületeik, ingatlanjaik felújítására, fejlesztésére. Az erről szóló adományleveleket a Városházán tartott Kispesti Egyházi Fórumon átadták.

A képre kattintva galéria nyílik. (10 kép)

Gajda Péter polgármester arról beszélt a találkozón, hogy régi hagyománya van annak Kispesten, hogy időnként olyan fórumot tartanak, ahol a város vezetése közösen beszéli meg a kerület aktuális dolgait a kerületben lévő egyházak képviselőivel.

A Közművelődési, Oktatási, Sport, Ifjúságpolitikai és Egészségügyi Bizottság döntése alapján a Budapest Kispest Központi Református Egyházközség 1 millió 43 ezer 546 forintot kapott a Templom tér 19. száma alatt lévő gyülekezeti ház főbejáratánál lévő járólapok, burkolatok cseréjére, illetve a bejárati ajtók fölé előtető felszerelésére.

A Kispesti Evangélikus Egyházközség 520 ezer 547 forintot fordíthat a Nagysándor József utcai parókia konyhájának felújításra és négy ablak cseréjére.

A Kispest - Rózsatéri Református Egyházközség felújításra 743 ezer 547 forintot kapott, amelyet a Jahn Ferenc utca 107. szám alatti parókia épületének alagsori mosdóinak, az udvari burkolatok felújításra és javítására fordítanak, de ebből végzik majd el a fafelületek megújító kezelését is.

A Budapest-Kispest Wekerletelep Református Egyházközség Hungária út 37. szám alatti gyülekezeti ház alagsorának átalakítására, felújítására fordíthat 1 millió 205 ezer 266 forintot.

A Kispesti Jézus Szíve Plébánia is tovább szépülhet abból az 1 millió 643 ezer 547 forintból, amelyet a kerítés felújításának folytatásra nyert a pályázaton.

A Kispest I. Baptista Gyülekezet 843 ezer 547 forintot kapott fűtésrendszerének korszerűsítésére.

Az adománylevelek átadása után dr. Ács Szilvia, a Polgármesteri Hivatal Jegyzői Kabinet Iroda Koordinációs és Szervezési csoportjának csoportvezetője tartott rövid tájékoztatást az egyházközösségeket és gyülekezeteket is érintő kérdésről, a személyes adatok kezelésének szabályairól (GDPR), amit a jelenlévők érdeklődéssel hallgattak.


Címlap
Önkormányzat
A kerület működése
Ügyintézés
Kispest
Kapcsolat
Választások-szavazások
Intézményi étkezésbefizetés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Archívum
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Archívum
A kispest.hu weboldal többféle sütit (cookie-t) használ azért, hogy biztosítsuk a weboldal teljes funkcionalitását, informatívvá és felhasználóbaráttá tegyük az oldalt. Ha tovább böngészi az oldalt, beleegyezik a sütik használatba. További információért olvassa el adatvédelmi tájékoztatónkat.