VELÜNK TÖRTÉNT...  2018. november 14.      425
Figyelem: a cikk archív, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Informatika és idegen nyelv: emelt óraszámban a Puskásban

A Kispesti Puskás Ferenc Általános Iskola már hosszú évek óta elkötelezett az innovatív technológiák használata és használható nyelvtudás átadása terén, melyekkel kapcsolatban az idei tanévben szintet lépett az intézmény. Ettől a tanévtől kezdve az 1. osztályos tanulók már emelt óraszámban, kislétszámú csoportokban tanulhatják az informatikát és az angolt.

A képre kattintva galéria nyílik. (4 kép)

A Puskás iskola eddig is az élmezőnye tartozott az „okoseszközök” tanulási és tanítási célú használata terén, hiszen az intézmény a kerületben és országos szinten is az elsők között vezette be „tablettel támogatott oktatási programját”. Az ötödik éve folyó projektben már több mint 1000 tabletes óra került megtartásra, így a pedagógusok és a tanulók is jelentős tapasztalatra tettek szert az eszközök használatával. A projekthez kapcsolódó tudományos kutatások eredményei megerősítik, hogy a tanulók szívesen dolgoznak a tabletekkel (az iskolában és sokszor otthon is), a táblagépes órákat izgalmasnak és hatékonynak találják. Mindezek mellett az eszközök használata a képességeik fejlődésére is pozitív hatást gyakorol; például a tablettel angolt tanuló 4. osztályosok szódolgozatai átlagosan 20%-kal jobbak nem tabletező társaiknál.

A pozitív eredményekre, a tanulók érdeklődésére és a szülők elvárásaira alapozva ettől a tanévtől kezdve 1. osztályos tanulóink emelt óraszámban tanulhatják az informatikát. Az emelt óraszám heti két játékos és tanulóközpontú tanítási órát jelent. A cél a tanulók képességfejlesztése (írás-, olvasás,- számolási készség, problémamegoldó és algoritmikus gondolkodás, tanulási képesség önálló ismeretszerzés képessége) mellett az informatikai eszközök (asztali számítógép, laptop, tablet, okostelefon, robotok) tudatos és alkotó célú használatának megkedveltetése. A tanórák közel sem csak a számítógépek használatának elsajátíttatását célozzák meg, a foglalkozásokon olyan tevékenységek és eszközök kerülnek sorra, mint a számítógépes grafika, logikai játékok, kiterjesztett valóság, virtuális valóság, programozás padlórobotok segítségével. Az 1. osztályos infósok októberben már részt vehettek az Európai Programozási Héten (Europe CodeWeek), melynek keretében QR-kódokkal megosztott játékos kincskeresést játszhattak, miközben logikai feladatokat oldottak meg a padlórobotok (Bee-Bot) segítségével. Hosszú távú cél az informatikai alkalmazói ismeretek (akár ECDL vizsgával) elsajátíttatása mellett, hogy diákjaink naprakészen lépjenek a digitális világ bármely területére.

Az emelt óraszámú angol nyelv oktatása heti 2 játékos tanórát jelent csoportbontásban. A kislétszámú csoport lehetőséget biztosít minden tanuló számára az idegen nyelvi megszólalásra. Életkori sajátosságaikat figyelembe véve, az órákon dalok, mondókák, játékok segítségével, élményszerűen sajátítják el az angol nyelv alapjait. Első évfolyamon a tanulóknak sem írni sem olvasni nem kell angol nyelven. Cél a nyelvtanuláshoz való pozitív hozzáállás kialakítása, a jó angol kiejtés megalapozása. A dalok, játékok mellett angol nyelvű mesékkel is megismerkednek a gyermekek. Életkori fejlettségüknek megfelelően a tanulók betekintést nyernek az ünnepek, jeles napok hagyományaiba. Hosszú távú cél egy jól használható nyelvtudás kialakítása, mely megfelelő alapot teremt 8. évfolyamon sikeres nyelvvizsga megtételére.

Czékmán Balázs, Martinák Márta 


Címlap
Önkormányzat
A kerület működése
Ügyintézés
Kispest
Kapcsolat
Választások-szavazások
Intézményi étkezésbefizetés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Archívum
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Hírek
Közlemények
Pályázatok
Programajánló
Adatvédelem
Társadalmi véleményezés
Közérdekű adatok
Ügyfélkapu
Archívum
A kispest.hu weboldal többféle sütit (cookie-t) használ azért, hogy biztosítsuk a weboldal teljes funkcionalitását, informatívvá és felhasználóbaráttá tegyük az oldalt. Ha tovább böngészi az oldalt, beleegyezik a sütik használatba. További információért olvassa el adatvédelmi tájékoztatónkat.