HÍREK  2024. június 14.      275

Egy kis Afrika Kispesten

Afrika volt a témája a Kispesti Ifjúsági Önkormányzat (KIFÖ) idei vetélkedőjének, amelynek díjkiosztó ünnepségét csütörtökön rendezték meg a kispesti KIFÖ bázisán, a Kispesti Ady Endre Református Általános Iskolában.

Egy kis Afrika Kispesten
A képre kattintva galéria nyílik. (47 kép)

Halmos Dorottya diákpolgármester a résztvevő gyerekeknek röviden arról beszélt, miért esett a választás Afrikára az idén. A természeti csodák és kincsek mellett többek között kiemelte, hogy Afrika a civilizáció bölcsője is. Idén élénk volt az érdeklődés a vetélkedő iránt, így a jelentkező és résztvevő csapatok közül 26 csapat 62 tagját díjazták – mondta.

Varga Attila alpolgármester arra biztatta a gyerekeket, hogy legyenek mindig kíváncsiak, mozgassák a fantáziájukat, mert ez a tudás, amit most megszereztek, nem csak erre az egy alkalomra szólt. Külön dicsérőn szólt arról, hogy ezen a vetélkedőn való részvétel, a feladatok kigondolása és „legyártása” sok szabad időt igényelt, amelyet mással is tölthettek volna a gyerekek, akik mégis ezt választották inkább.

Az idei felhívásra a kerület 12 iskolájából (9 általános és 3 középiskola) összesen 78 csapat (186 diák) küldte vissza válaszait, és készített projektmunkát. A vetélkedő során többféle feladattal is meg kellett birkózniuk a résztvevőknek. A közös feladatlap kitöltése után azonban már rajzolhattak, makettet, illetve kisfilmet készíthettek a földrészről. A legtöbb pályamunkát idén a Semmelweis Egyetem Semmelweis Ignác Többcélú Szakképző Intézménye küldte be tudtuk meg Mikófalvi Ágnes
ifjúsági referenstől.

Ilyen, és ehhez hasonló vetélkedőt, a koronavírus-járvány időszakát leszámítva, szinte minden évben szerveznek a KIFÖ tagjai a kerületi gyerekeknek. Volt, amikor Némó és Cousteau nyomában kutakodtak, máskor a Marsra-szállás volt a vetélkedő témája, de kutakodtak már a „retró világában” is.

A vidám hangulatú ünnepségen a díjazottak Varga Attila és Vinczek György alpolgármesterektől, valamint Kispest diákpolgármesterétől, Halmos Dorottyától vehették át megérdemelt jutalmaikat.

Résztvevők és nyertesek:

5-6. osztályosok

Plakát, tabló kategóriában III. helyezett:
a Kispesti Vass Lajos Általános Iskolából (5.a) Csokoládés Palacsinták – csapat
tagjai: Kékes Bodza, Juhász-Virág Molli Luca

Plakát, tabló kategóriában II. helyezett:
a Kispesti Erkel Ferenc Általános Iskolából (6.b) Szuper duo – csapat
tagjai: Debreczeni Zsófia, Roxin Liliána

Plakát, tabló kategóriában I. helyezett:
a Kispesti Kós Károly Általános Iskolából (6.a) Olimposziak – csapat
tagjai: Kardos Emilia, Menczel Maja

Rajz kategóriában III. helyezett:
a Kispesti Vass Lajos Általános Iskolából (5.a) Kaktuszvirág – csapat
tagjai: Kiss Mira, Hodosi Anna, Ferenczi Kinga

Rajz kategóriában II. helyezett:
a Kispesti Vass Lajos Általános Iskolából (6.c) RUK – csapat
tagjai: Balla Hajnalka Lilla, Beke Maja Luca, Németh Luca Judit

Rajz kategóriában I. helyezett:
a Kispesti Bolyai János Általános Iskolából (6.b) Macskások – csapat
tagjai: Kiss Szonja, Keresztes Alíz

Film kategóriában I. helyezett:
a Kispesti Gábor Áron Általános Iskolából (5.c) Emmi és Tima – csapat
tagjai: Mátyás Tímea, Stramer Emma

Legpontosabban kitöltött feladatlapot küldte:
a Kispesti Kós Károly Általános Iskolából (6.a) Olimposziak – csapat
tagjai: Kardos Emilia, Menczel Maja

7-8. osztályosok

Plakát, tabló kategóriában III. helyezett:
a Kispesti Eötvös József Általános Iskolából (7.b) Futballisták – csapat
tagjai: Megyeri Alex Zoltán, Noszek Beredikt, Németh Benedek

Plakát, tabló kategóriában II. helyezett:
a Kispesti Gábor Áron Általános Iskolából (7.b) Madagaszkár hiányos pingvinjei – csapat
tagjai: Berta Jázmin, Czékmán Zsófia Emma

Plakát, tabló kategóriában I. helyezett:
a Kispesti Eötvös József Általános Iskolából (8.c) Kiscsajok – csapat
tagjai: Lakatos Kira Szamanta, Daróczi Gabriella

Rajz kategóriában III. helyezett:
a Kispesti Bolyai János Általános Iskolából (7.b) Répafalva – csapat
tagjai: Szabó Máté, Nagy Gergő

Rajz kategóriában II. helyezett:
a Kispesti Gábor Áron Általános Iskolából (7.c) Kukta Kukac – csapat
tagjai: Kovács Krisztián, Simon Hanga, Mátyás Lilla

Rajz kategóriában I. helyezett:
a Kispesti Bolyai János Általános Iskolából (7.a) No name – csapat
tagjai: Forgács Gréta, Takács-Sárosi Zoé, Vona Timea

Film kategóriában II. helyezett:
a Kispesti Bolyai János Általános Iskolából (7.a) Kutató osztag – csapat
tagjai: Fazekas Nóra, Vincze Fanni

Film kategóriában I. helyezett:
a Kispesti Pannónia Általános Iskolából (8.b) Nagy Hegyi Hörcsögök (NHH)– csapat
tagjai: Börcsök Dániel, Hegyi Marcell, Nagy Patrik

7-8. osztályosok

Makett kategóriában II. helyezett:
a Kispesti Vass Lajos Általános Iskolából (7.b) Utazók – csapat
tagjai: Baranyi Maja, Fekete Anita

Makett kategóriában I. helyezett:
a Kispesti Gábor Áron Általános Iskolából (7.c) Csipet csapat – csapat
tagjai: Czövek Anett, Gyimesi Zsófia

Makett kategóriában különdíjat kapott 2 iskola:
a Kispesti Eötvös József Általános Iskolából (7.b) Szahara lányai – csapat
tagjai: Vállaji Violetta, Vukman Amira, Vágó Tekla

Makett kategóriában különdíjat kapott:
a Kispesti Bolyai János Általános Iskolából (7.b) Ordasi Nikoletta

Legpontosabban kitöltött feladatlapot küldte:
a Kispesti Bolyai János Általános Iskolából (7.b) Répafalva – csapat
tagjai: Szabó Máté, Nagy Gergő

Középiskolások

Plakát, tabló kategóriában II. helyezett:
a Semmelweis Szakképző Intézményéből (9.a) Pásztorka Dóra

Plakát, tabló kategóriában I. helyezett:
a Semmelweis Szakképző Intézményéből (9.o) Szavannai oroszlányok – csapat
tagjai: Erdei Hanga, Kovács Dorina, Szűcs Anna

Rajz kategóriában III. helyezett:
a Semmelweis Szakképző Intézményéből (9.c) Barah Hila

Rajz kategóriában II. helyezett:
a Semmelweis Szakképző Intézményéből (10.a) Oroszlánok– csapat
tagjai: Ihász Lilien, Mester Georgina, Nagy Nikoletta

Rajz kategóriában I. helyezett:
a Semmelweis Szakképző Intézményéből (9.c) Kiss Alexandra

Rajz kategóriában különdíjat kapott:
a Semmelweis Szakképző Intézményéből (9.b) Sándor Kíra

Film kategóriában I. helyezett:
a Kispesti Deák Ferenc Gimnázium (9.a) Daar is geen spannaam nie – csapat
tagjai: Beke Márton, Turchányi Hanna

Középiskolások

Legpontosabban kitöltött feladatlapot küldték be holtversenyben:
a Semmelweis Szakképző Intézményéből Makai Gréta (9.d) és Kuni Kinga Laura (9.a)